W sklepie Ptaszarni znajdują się setki ozdób do włosów i nie tylko, jednak wiele realizacji opiera się na zamówieniach indywidualnych, bo czyż nie jest wspaniale mieć na sobie rzecz jedyną na świecie? A jak zamówienie indywidualne wygląda z perspektywy Klientki? Zapoznajmy się z relacją pani Ani, która niedawno brała ślub w UK. Na koniec przekażemy kilka rad jak uzyskać najlepszy efekt.
Przedślubne dylematy
Przygotowania do ślubu to godziny przeglądania zdjęć par młodych, blogów, vlogów i katalogów, wpatrywanie się w zdjęcia ślubnych dodatków. W zatrzęsieniu trendów, ofert i złotych rad w głowie zaczyna pojawiać się mętlik – co dalej… co będzie mi pasować? Modelka ze zdjęcia wygląda wspaniale, ale czy ja będę w tym wyglądać równie dobrze? Internet obfituje w poradniki, jak dobierać ozdoby do włosów i dodatki, na przykład w zależności od klimatu i stylu wesela (my również, wraz z fotografami i blogerkami doradzamy w tym artykule). Często zdarza się jednak, że oferta gotowych ozdób ślubnych nie zaspokaja potrzeb do końca. W takich sytuacjach pozostaje zlecić wykonanie ozdoby indywidualnej (ang. custom made). Ptaszarnia zaprasza do szczególnego rodzaju rozmowy, na której końcu znajduje się propozycja ozdoby idealnej.
Krok po kroku
Wszystko zawsze zaczyna się od kontaktu. Czasem bywa to telefon, czasem zapytanie wysyłane mailem, jednak metodą dającą najwięcej satysfakcji i inspiracji jest skorzystanie ze specjalnego Konfiguratora, który umożliwia określenie podstawowych kryteriów i pozwala błyskawicznie zorientować się w opcjach doboru kwiatów i dodatków oraz sprawdzić, czy przypadkiem nie umknęły ważne ozdoby dodatkowe na ten szczególny dzień. W trakcie korzystania z Konfiguratora musimy przejść kilka prostych etapów, aby możliwie dobrze wytypować projekt:
- Rodzaj głównej ozdoby do włosów (może być to wianek, opaska, grzebyk ale również bukiet do ręki)
- Kolorystyka (możemy wybrać z ponad dwudziestu kolorów)
- Kolor dominujący (jeśli chcesz by jeden z kolorów miał przewagę, możesz go wybrać lub zaznaczyć opcję bez dominującego)
- Nowość!: Kompozycja. Jeśli na ozdobę główną wybrany został wianek, zostaniemy zapytane o jego wielkość (pełen wianek, półwianek, gałązka), typ stelaża (otwarty wiązany lub zamknięty) i kompozycję (zabudowa, asymetria)
- Wielkość kwiatów (masz do dyspozycji małe, średnie i duże łącznie lub pojedynczo)
- Rodzaj kwiatów (około 20 gatunków)
- Pozostaje jeszcze dobrać dodatki, które w zależności od naszej decyzji, będą delikatnym akcentem lub nadadzą ton całej ozdobie.
- Po skomponowaniu wytycznych dla ozdoby głównej możemy uzupełnić listę ozdób dodatkowych (wśród których są również pozostałe ozdoby główne), tak aby móc w ramach jednego projektu stworzyć cały komplet wraz z ozdobami dla pana młodego, samochodu, z księgą gości, czy intymną podwiązką.
- Ciekawą formą wyrażenia swoich oczekiwań wobec projektantki jest możliwość dołączenia zdjęć z inspiracjami, dzięki temu unikniemy zbyt długiego opisywania naszych pomysłów.
W wyrażeniu naszych pomysłów pomagają piktogramy, czyli małe obrazki symbolizujące elementy ozdób ślubnych. Dzięki temu przygoda z Konfiguratorem staje się jeszcze bardziej inspirująca.
UWAGA: Większość pytań w konfiguratorze jest nieobowiązkowa, jeśli więc wolisz zdać się na Ptaszarnię, wystarczy, że określisz jedynie ozdobę główną i kolor dominujący. Resztę procesu kreacji możesz powierzyć nam – z pewnością zaproponujemy Ci coś, z czego będziesz zadowolona.
Na przesłane pytania odpowiadamy zwykle w ciągu 1-2 dni roboczych (a tak naprawdę pewnie już tego samego dnia;), najczęściej przesyłamy wiadomość o możliwości realizacji, dodatkowych pomysłach oraz wyceną projektu. Szczegóły zamówienia opisane są w Regulaminie i FAQ więc nie będziemy się tu na nich skupiać, najważniejsze jest to, że gdy projekt powstanie, można zgłaszać do niego poprawki, z których większość jest bezpłatna i wykonywana na bieżąco.
Dwoje narzeczonych i pies czyli zamówienie z życia wzięte [RELACJA KLIENTKI]
Pani Ania, planująca mocno odlotowy ślub w Wielkiej Brytanii, postanowiła zamówić u nas komplet ozdób ślubnych, wśród których znajdowały się opaska ślubna do włosów, bukiet ślubny, butonierka pana młodego i… wianek-obroża dla psa, a konkretnie mopsiczki Sassy. Oczywiście nie musimy dodawać, że UWIELBIAMY nietypowe wyzwania, więc byliśmy po prostu zachwyceni możliwością stworzenia takiej serii!
W Sierpniu tego roku zaczęłam poszukiwania ozdób na nasz październikowy ślub. Przeglądając Internet wybór padł na wianek i dekoracje kwiatowe (choć nie było jeszcze wtedy sukienki ani jej zamysłu).
Nasz ślub to tzw. “Elopement Wedding” (ślub we dwoje + nasz pies) szukałam więc ozdób dla siebie: bukiet plus wianek, dla przyszłego męża: butonierka, oraz dla naszej mopsicy (bezpiecznego!) wianka na szyję. Światełkiem w tunelu okazało się znalezienie strony Ptaszarni na Facebooku i wiadomość do pani Magdy z zapytaniem, czy była by możliwość zamówienia indywidualnego zaplanowanych rzeczy i jej odpowiedź: TAK :)
Wszystko co powinnaś wiedzieć o bukietach ślubnych ze sztucznych i żywych kwiatów przeczytasz TUTAJ
Kontakt z Ptaszarnią rozpoczął się na Facebooku i po krótkich konsultacjach uznaliśmy, że najlepszym miejscem do opisania projektu będzie Konfigurator. W kolorystyce bieli, niebieskiego, zielonego i czarnego (bez koloru dominującego) wybrane zostały małe i średni chabry i hortensje. Jako dodatki pani Ania wybrała gałązki i liście. Mail wysłany został w półtoramiesięcznym wyprzedzeniem przed terminem ślubu.
Zanim przystąpiłam do zamówienia – znalazłam sukienkę i powstał w mojej głowie zarys dekoracji. Znalazłam 2-3 zdjęcia inspiracji i zasiadłam do konfiguratora. Strona Ptaszarni jest przejrzysta a konfigurator prosty i przystępny w użyciu. Jestem pewnie jedną z wielu osób które mają zamysł w głowie ale mają problem z opisaniem, czego tak naprawdę chcą… i tu naprawdę konfigurator okazał się super rozwiązaniem. Poczułam iż zostały zadane mi wszystkie potrzebne pytania – a ja odpowiadając na nie najlepiej jak umiem nie opuściłam żadnego szczegółu – i nie miałam odwiecznego poczucia „a mogłam jeszcze napisać…”.
- Jak dobrać wianek komunijny
- Butonierka pana młodego – jak nosić ozdobę do garnituru ślubnego
- Ile kosztuje wianek ślubny?
Opowiedz Waszą historię!
Współpracowałaś z Ptaszarnią przy dekoracji sali lub tworzeniu ozdób ślubnych do włosów?
Chcesz zainspirować nasze czytelniczki i udzielić im dobrych rad?
Być może Twoja historia będzie kolejną z cyklu “Wasze Historie“!
Napisz do nas na pracownia@ptaszarnia.eu
Na podstawie przekazanych danych zaproponowaliśmy stworzenie całego kompletu, z wielką atencją pochylając się nad ozdobą dla Sassy, musiała być ona szczególnie wygodna, po to by mopsiczka mogła wytrzymać uroczystość ślubną oraz sesję zdjęciową.
Po założeniu zamówienia przez konfigurator dostałam wiadomość od Pani Magdy z potwierdzeniem i wyceną. Czując że jestem w dobrych rękach dokonałam płatności PayPal i czekałam kilka dni na zdjęcia Naszych ozdób.
Wykonany zestaw został sfotografowany i przesłany do pani Ani, która przekazała nam dwie uwagi (w jednej z ozdób należało kwiatów nieco ująć, w innej zaś dołożyć).
Po kilku dniach na mojego maila przyszły zdjęcia… bardzo dużo zdjęć! Bardzo się ucieszyłam że każda ozdoba została sfotografowana z każdej strony w świetle dziennym gdzie dokładnie miałam możliwość zobaczyć każdy element osobno i podjąć decyzje o ewentualnych zmianach. Ku memu zdumieniu, wyszło na to iż Pani Magda zrozumiała mnie i nasze potrzeby bardzo dobrze (poprosiłam jedynie o poprawkę mojego wianuszka – ale to głównie dlatego iż zdałam sobie sprawę że lepiej mi będzie w bardziej rozbudowanym). Przyznam że szczególnie „bałam się” o wianek dla naszej mopsicy – bo chciałam aby był bezpieczny stabilny i jej nie wadził w psich harcach – i tak właśnie został wykonany!
Po przeróbkach, ponownym sfotografowaniu i przesłaniu zdjęć uzyskaliśmy akceptację projektu, paczka została więc starannie spakowana i przesłana na podany adres.
Zamówienie zostało przez nas zatwierdzone i Pani Magda wysłała je do UK. Na podstawie naszego osobistego doświadczenia z przyjemnością polecamy Ptaszarnię i ich konfigurator, zwłaszcza osobom, które – tak jak my – nie mają szans osobiście odwiedzić pracowni pani Magdy w Lublinie!
Kreowanie ozdób na ślub, (który odbył się w w ogrodzie botanicznym Tremenheere Sculpture Gardens w Penzance, Cornwall) był fantastyczną pracą, a ukoronowaniem naszych starań okazały się wyjątkowe zdjęcia całej trójki z naszymi ślubnymi ozdobami. Wraz z nami możecie podziwiać je również w galerii Klientek.
Jak widzicie zamówienia indywidualne to niezwykle przyjemny i kreatywny proces, podczas którego wspólnie tworzymy ozdoby do włosów i nie tylko, których nikt przed nami jeszcze nie nosił. W wyjątkowym dniu możemy mieć pewność, że sami będziemy oryginalne i piękne. Jeśli więc macie ochotę na bezpłatne konsultacje i wycenę swoich pomysłów, nie zwlekajcie – kilka kliknięć w Konfiguratorze sprawi, że powstaną “szyte na miarę” ozdoby i dodatki, które sprawią, że poczujecie się wyjątkowe!
O czym warto pamiętać – krótki poradnik w pytaniach i odpowiedziach
Jak mierzyć obwód głowy?
Najlepiej zwykłym miękkim centymetrem Mierzymy obwód w taki sposób, w jaki będziemy nosić wianek, tak jak będziemy go najczęściej zakładać
Jak oceniać objętość ozdoby na głowę?
Wielkość kwiatów ma znaczenie, osoby wysokie powinny decydować się na większe wianki (małe będą niewidoczne), nie bójmy się większych kwiatów, one sprawiają, że ozdoba staje się widoczna – dobrane odpowiednio w kompozycji nie będą przytłaczać, dodadzą wiankowi czy opasce wyjątkowego i eleganckiego charakteru. Jeśli wiesz już jak będziesz uczesana, to do fryzury dobierasz ozdobę – np do bocznego warkocza będzie pasować opaska, półwianek lub wsuwki, do rozpuszczonych włosów – praktycznie każdy dodatek, do koka nisko upiętego – grzebyk, półwianek, wsuwki i spinki.
Jakie kolory dobierać?
Zasadą jest, że powinny pasować do sukni (biały czy ecru), w dalszej kolejności do cery i koloru oczu, no i musza być ulubione! Z kolorami w wianku naprawdę można zaszaleć, ale odradzamy wpasowywanie ozdób noszonych na sobie do wystroju sali, co czasem się zdarza.
Jak dobierać kwiaty do pory roku?
Puść wodze fantazji, popatrz za okno, lub wyobraź sobie kolorystykę idealną związaną z miesiącem, w którym odbędzie się ślub – można iść tropem naszych podpowiedzi:
– wiosna to pastele, żywe jasne zielenie;
– lato to multikolor, który można wzbogacić o dodatki owocowe, motyle, ptaki, pióra, kwiaty w pełnym rozkwicie;
– jesień – poza ognistymi barwami obfituje w piękne brązy, jako dodatki mogą pojawić się naturalne suszki, gałązki oraz owocowe dary jesieni;
– zima może wystąpić z połyskiem lub czystością barw, nie musi ograniczać się do bieli, kremu i srebra – jeden przewodni kolor np bordo, czarny, czerwony, butelkowa zieleń – może zostać wzbogacony dodatkową bardziej stonowaną kolorystyką.
Ile kosztuje wianek ślubny?
Na ten temat przygotowałam osobny artykuł, mozesz przeczytać go TUTAJ.
CZYTAJ WIĘCEJ ARTYKUŁÓW
- Jak dobrać wianek komunijny
- Butonierka pana młodego – jak nosić ozdobę do garnituru ślubnego
- Ile kosztuje wianek ślubny?
Z jakim wyprzedzeniem planować zamówienie?
W sezonie ślubnym (czyli mniej więcej od marca do września) najlepiej na 2-3 miesięce przed, po sezonie miesiąc przed terminem. Nie oznacza to takiego czasu ścisłej realizacji, ale umożliwi przymierzenie ozdób np. podczas wizyty w salonie sukien, czy próbnej fryzury.
Do jakiej sukni pasują wianki?
Najprościej rzecz można, że… nie do każdej. Modeli sukien ślubnych jest bardzo wiele, odpowiedź na to pytanie nie jest oczywista, ponieważ występują modele bogato zdobione – o klasycznej linii, do których wianek nie będzie pasować, ale już grzebyk bardzo! My uważamy, że nie ma sukni do której nie pasują ozdoby z kwiatów, nie zawsze musi być to jednak wianek na głowę. Czasem lepiej sprawdzi się grzebyk lub delikatne akcenty w postaci wsuwek z kwiatami. Ozdoby mogą również składać się z samych kryształków, gałązek z drucików, z muszli, z tkanin, z guzików, piór, itd. Więcej na temat doboru ozdób do stylu wesela przeczytasz w tym artykule.
Sprawdź spam!
Jeśli odpowiedź nie przychodzi, czasami wiadomości tam trafiają niestety.
Powyższy wpis powstał przy współpracy z naszą Klientką, za co jej serdecznie dziękujemy. Jeśli Ty również masz ochotę podzielić się z czytelniczkami swoimi wrażeniami z organizacji wesela i przygody z Ptaszarnia, napisz do nas na pracownia@ptaszarnia.eu
OPINIE Z FACEBOOKA:
ŻYCZYMY WAM UDANYCH ZAKUPÓW
CUDOWNYCH WRAŻEŃ
I PIĘKNYCH WSPOMNIEŃ!
Magda Majsiej
Projektantka, właścicielka
Ptaszarnia
Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdują się w sekcji FAQ strony, a z regulaminem sklepu możecie zapoznać się TUTAJ.