0

Kolekcja Wild Tribe by Ptaszarnia – dzikość na skraju miasta

To, co wydaje się być największym wyzwaniem dla projektantów tworzących ozdoby do włosów, to sprawienie, by były to artefakty zakładane na głowę nie tylko przy okazjach szczególnych, jak ślub i wesele, sylwester, bal karnawałowy, czy wieczór panieński, ale stały się elementem stylu codziennego, a przynajmniej atrakcyjnym gadżetem podkreślającym chwilę lub nastrój.

Kolekcja Wild Tribe Ptaszarnia

 

NASZE CIAŁA SĄ JAK MALARSKIE PŁÓTNA

Potencjał, jaki kryje się w wiankach i opaskach, a także pokłady piękna, jakie możemy wyzwolić w kobiecej części ludzkości zachęca do eksperymentowania. Jest to także okazja do przekonywania tych bardziej zachowawczo nastawionych osób, że każdy dzień jest doskonałą okazją do stylizowania się ponad obowiązujące kanony przeciętności. Sezon letni i towarzyszące mu podróże, urlopy, festiwale muzyczne i filmowe, a także krótkie wypady do i za miasta to właściwie wielki wybieg dla dziewczyn i kobiet, które swój wizerunek traktują jak sposób komunikowania się z otoczeniem.

Wspomnienie wiatru we włosach, pyłu wiejskiej drogi, hałasu autostrady, orzeźwiającego radlera przed kolejnym festiwalowym dniem, pamięć o deszczu, który pada akurat w połowie drogi, czy szybkiej kawy na stacji benzynowej to chwile-tatuaże, którymi znaczona jest droga naszego życia i którymi sycimy swe zmysły w momentach gdy z biurowego okna obserwujemy pokryte brudnym śniegiem ulice naszych miast.

WILD TRIBE BY PTASZARNIA – GENEZA

Zapragnęliśmy w Ptaszarni skondensować wszystkie wrażenia i odszukać dla nich pierwotnych form wyrazu. Postanowiliśmy poszukać uniwersalnego kodu, za pomocą którego wyrazimy tęsknotę drogi i radość z uczestnictwa w szczególnej estetycznej wspólnocie w postaci pięknej, użytecznej i na tyle skutecznej, że nawet mało wytrawny obserwator od razu poczuje na dnie serca potrzebę wkroczenia na zakurzoną ścieżkę przygody.

Wieczna podróż, droga-matka, sufit z gwiazd i zwierzęce instynkty zaprowadziły nas w rejony, które najskuteczniej zagospodarowała dla globalnej kultury  estetyka plemion Indian Ameryki Północnej. Ich na wpół dziki – nomadyczny styl życia, maksymalne wykorzystywanie tego, co ofiaruje najbliższe otoczenie, wytrawiona kolorystyka fauny i flory i wreszcie szczególny rytm życia, wybijany synchronicznie z biciem serca Matki Natury zainspirował nas do włączenia w projekty ozdób nici, sznurków, rzemieni, kamieni, piór i oczywiście wyselekcjonowanych rodzajów kwiatów. W ruch poszły więc pawie i kogucie pióra, górskie kryształy, korale, hematyty, paciorki szklane i drewniane, a także piwonie, kwiaty jabłoni, szare storczyki, bez, szafirki, mikołajki, jeżyny czy jagody. Tak właśnie zaczęła powstawać kolekcja Wild Tribe by Ptaszarnia.

DEKLARACJA NIEPODLEGŁOŚCI

W efekcie powstały ozdoby do włosów i ozdoby towarzyszące będące połączeniem wzorów znanych częściowo z poprzednich kolekcji i projektów Ptaszarni z wzornictwem etnicznym i… biżuterią. Wianek przestał być punktem dojścia, ale stał się punktem wyjścia! Jego rola i miejsce w budowaniu stylizacji stało się już na tyle oczywiste, że zaczął on wymagać, aby jego samego ozdabiać, stylizować i akcentować.

To znaczący krok naprzód w filozofii tworzenia ozdób na głowę.

Popularność wianków na włosy, głównie w modzie ślubnej, ale również w modzie miejskiej i festiwalowej sprawiła, że należało zacząć poszukiwać  środków wyrazu artystycznego – wzorniczych tropów. Nadszedł czas, że to one zaczynają opowiadać swoje własne historie – już w ramach ustalonej narracji stylistycznej, jaką niesie ze sobą wybór wianka, wraz z całym bagażem skojarzeń – naszym zdaniem  jak dotąd niedostatecznie konkretnych, aby zapewnić klientkom wystarczająco szeroki wybór.

 

ZOBACZ KOLEKCJĘ
KONFIGURATOR OZDÓB

 

„Uwolnienie” klasycznego wianka od dominacji kwiatów to chyba najważniejsza zmiana w całym podejściu do projektowania ozdób do włosów. Poszukiwanie nowych komponentów, radość z obracana w palcach nowych tworzyw z ich fakturą, ciężarem, temperaturą i twardością, tudzież skrajną delikatnością, już sama w sobie satysfakcjonuje i daje pewność, że jesteśmy na dobrej ścieżce. Ujęcie tych tworzyw w konkretne wzory i radość właścicielek z posiadania czegoś wyjątkowego, nietypowego i ze wszech miar wpisującego się w trendy mody światowej domyka radosny krąg inspiracji, napięcia twórczego, dzieła i jego odbiorcy.

 

INDIAN BRIDE? DLACZEGO NIE!

Ponieważ wciąż najbardziej rozwiniętym, pełnym wzajemnych inspiracji i wdzięcznym dla projektantów ozdób na głowę jest świat mody ślubnej, staraliśmy się ani przez chwilę nie zapominać o tym, że nie ma na tyle odważnego i awangardowego projektu, którego nie chciałaby mieć na swoim ślubie i weselu świadoma i pobudzona estetycznie panna młoda. Spójrzcie na wesele Pauli Jagodzińskiej (Beauty Fashion Shopping Blog), które jak na dłoni pokazuje, że globalna kultura traktowana jako środek do celu, może stać się przyczynkiem choćby do przelotnego dotknięcia Dzikiego Zachodu w środku dwudziestopierwszowiecznej Europy. Ta stylistyka idealnie łączy się z trendem, którego jednym z najpopularniejszych przejawów jest wesele w stylu rustykalnym.

Projekty z kolekcji Wild Tribe posiadają kilka cech, które z całą pewnością zostaną docenione przez stylistki ślubne i same panny młode:

Przejrzyste i lekkie wzory – zwartość kompozycyjna, wyważone rozłożenie akcentów, zarówno w symetrii, jak i asymetrii gwarantują elegancję i dobry smak, nawet przy tak sporej dozie szaleństwa.

Zdyscyplinowana kolorystyka – barwa i ton pod kontrolą oznaczają mniej dylematów wizażystki oraz łatwość w dobraniu palety barw dla całej stylizacji.

Trwała konstrukcja – tu nic się nie zmienia, ozdoby na włosach nadal projektowane są tą samą techniką z wytrzymałych materiałów, które chętnie przetestujemy na amatorkach sportów ekstremalnych.

Lekkość i wygoda. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że  rozbudowane konstrukcje wianków wraz ze sznurkami i biżuterią będą ciążyć, zwłaszcza w miarę upływającego na weselu czasu. To jednak tylko złudzenie (wyjątkiem może być tu jedynie model Eagle Eye ze sporą ilością kamieni), Wild Tribe w praktyce kojarzy się zdecydowanie mocniej z piórami, niż z kamieniami.

DODATKI – DZIKOŚĆ NA POSTERUNKU

Wiankom z kolekcji Wild Tribe towarzyszy biżuteria utrzymana w etnicznej stylistyce i klimacie „wyemancypowanego prymitywu”. Kompozycje kolczyków i naszyjników uzupełniają wianki rozświetlając je i dodając nieco skrajnych wartości tonalnych. Oczywiście biżuteria w kolekcji to ozdoby w pełni autonomiczne, jednak już na pierwszy rzut oka widać ich organiczny związek z ozdobami do włosów.

 

WSPÓLNOTA KOBIET

Tworząc kolekcję Wild Tribe by Ptaszarnia zależało nam przede wszystkim na docenieniu naszych klientek, które od lat są ogromnym źródłem inspiracji. Bardziej lub mniej wyraźnie sygnalizowane potrzeby oraz słowa uznania dla specyficznych rozwiązań projektowych przywiodły nas do punktu, w którym flagowy produkt firmy uzyskał „pełnoletniość”, a co za tym idzie zaczyna żyć własnym życiem, jako ważny i często samodzielny punkt zaczepienia w myśleniu o wizerunku.

Dziękujemy więc wszystkim dzikim i odważnym dziewczynom, które właśnie otrzymują kolekcje ozdób do włoaós i ozdób dodatkowych przeznaczoną dokładnie dla nich, a przy tym dającą się zawsze modyfikować, rozwijać i udoskonalać. Życzymy Wam wielu odważnych i pięknych pomysłów na swój wizerunek oraz zarażania swym stylem innych.

Wild Tribe logo mn

POCZUJ MOC

PŁYNĄCĄ Z NATURY I… KULTURY

Jesteśmy dzikim plemieniem.
Jesteśmy wybrane, bo zamieszkał w nas duch piękna i wolności.
Nasze ciała to malarskie płótna, dłonie to ogniwa łańcucha, nasze włosy łapią sny.
Trwamy w magicznym transie, nieśmiałe marzenia zamieniając w zaklęcia.
Jesteśmy wspólnotą podróży.
Nasze stopy pragną dotykać zawsze nowej ziemi.
Droga jest siostrą czasu i naszą matką.
Jesteśmy jej posłuszne, dlatego sensu szukamy w ruchu.
Nie ma takiego drugiego plemienia
W tłumie ludzi wyczuwamy się i rozpoznajemy z łatwością.
Wyróżnia nas to co wewnątrz i to co na zewnątrz.
Natura zamknęła w nas żywioły ziemi, wody i powietrza.
Włosy zaplata nam wiatr, pieśń podróży śpiewa ptak, z pyłu dnia obmywa deszcz.
To jedyne takie więzy, które dają wolność.
Słowa, które niosą pokój, gesty, które czynią nas lepszymi.
Wtajemniczone w sekret pięknej egzystencji, na święty strój wybrałyśmy pióra, liście i nici.
I tylko my wiemy jak silną ochronę dają te delikatne przedmioty.

OZDOBY Z KOLEKCJI WILD TRIBE

 

ZOBACZ KOLEKCJĘ
KONFIGURATOR OZDÓB

 

 

Kolekcja: Wild Tribe by Ptaszarnia
Zdjęcia: Artur Mulak
Modelki: Katarzyna Filipowicz, Klaudia Kraska
Makeup: Agnieszka Kwapień


Jeśli spodobał Ci się powyższy wpis, wpisz swój adres mail w poniższe pole i zapisz się na nasz newsletter, aby być na bieżąco z relacjami, poradami i tutorialami Ptaszarni oraz jako pierwsza otrzymywać wiadomości o promocjach oraz specjalne kody rabatowe.