Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Zobacz jakie kwestie najczęściej trapią nasze klientki, które chcą zamówić wianek na ślub lub inne ślubne ozdoby do włosów. Liczymy, że znajdziesz tu odpowiedź na swoje pytania. Jeśli jednak tak się nie stanie, zapraszamy do kontaktu na email pracownia@ptaszarnia.eu, z przyjemnością rozwiejemy Twoje wątpliwości.

Z czego są wykonane wianki?

Większość ozdób w Ptaszarni tworzona jest ze sztucznych kwiatów, które wyszukuję na całym świecie. Wybieram dla Ciebie elementy łudząco podobne do naturalnych o wysokiej jakości i trwałości.

Jakiej wielkości są kwiaty w ozdobach?

Najmniejsze kwiatki mają 0,5 cm, a największe ponad 7 cm. Z pewnością dobiorę wielkość elementów do Twoich preferencji.

Jaki jest czas oczekiwania na ozdoby?

Zgodnie z Regulaminem Sklepu czas realizacji zamówienia waha się między 5 a 20 dniami roboczymi. Aktualnie realizuję zamówienia w ciągu maksymalnie 3 tygodni. Czas realizacji – zwłaszcza w sezonie ślubnym – może ulec skróceniu lub wydłużeniu, o czym poinformuję potencjalne klientki na stronie internetowej.  Istnieje możliwość przyspieszenia realizacji do 5 dni roboczych za odpowiednią dopłatą.

Czy mogę zwrócić ozdoby zakupione w sklepie?

To zależy od rodzaju towaru. Wszystkie towary zakupione w sklepie internetowym Ptaszarni, za wyjątkiem szytych dodatków komunijnych i okryć ślubnych podlegają zasadom zwrotu określonym w prawie konsumenckim czyli:
– bez podania przyczyny
– z pełnym zwrotem kosztów
– łącznie z kosztem najtańszej przesyłki.

W przypadku dodatków komunijnych, czy okryć ślubnych (np. bluzki, pelerynki, bielizna, bolerka, rękawiczki itd.) zwrot nie jest możliwy, ponieważ są one tworzone na zamowienie przez firmę zewnętrzną.

Czy mogę zwrócić ozdoby zamówione indywidualnie?

Zwrot otrzymanych ozdób zamówionych według Twojego opisu (np. z konfiguratora) jest możliwy, jednak w tym przypadku zwracam połowę kosztu towaru, który musi być odesłany w terminie 5 dni od otrzymania towaru i w stanie nienaruszonym. Naturalnie przed wysyłką otrzymujesz ode mnie dokładne zdjęcia wykonanych produktów do akceptacji.

Czy tworzysz wianki z żywych kwiatów?

Tak, ozdoby z żywych kwiatów przekazuję najwcześniej na dzień przed terminem, na jaki są potrzebne. Stosuję rośliny z natury żywotne, z pewnych źródeł, mam też klika sposobów na przedłużenie świeżości ozdób. Dlaczego preferuję jednak wianki z kwiatów sztucznych? Przeczytaj ten artykuł

Czy wysyłasz ozdoby za granicę?

Tak. Oferuję wysyłkę pocztą w niemal każdy zakątek świata. Opłata za wysyłkę zagraniczną jest naliczana automatycznie po podaniu adresu.

Czy zamówiony wianek przetrwa wysyłkę?

Jak najbardziej, wianki oraz inne ozdoby są solidnie i starannie zapakowane. Sztuczne kwiaty nie więdną i nie blakną, a bazy wianków dają się łatwo wyginać i dostosowują się do kształtu głowy.

Kiedy mogę zrezygnować z zamówienia indywidualnego?

Rezygnacja z zamówienia indywidualnego przed potwierdzeniem i opłaceniem jest możliwa w każdej chwili i nie rodzi żadnych konsekwencji. Gdy zamówienie zostaje potwierdzone i opłacone, ale przed akceptacją zmienisz zdanie, zachowuję jedynie zadatek (1/3 ustalonej ceny). Oczywiście nad projektem pracuję w pełnym porozumieniu z Tobą, a w cenie zawieram drobne poprawki oraz jedną znaczną.