0

Album scrapbooking – jak wykonać pamiątkę na zdjęcia lub księgę gości

Album scrapbooking? Oczywiście jest to możliwe:) Potrzeba tylko trochę czasu, cierpliwości i odpowiednich materiałów.

 
Album scrapbooking jak wykonać pamiątkę na zdjęcia

Każdy jest w stanie wykonać własnoręcznie album scrapbooking, tym bardziej, że są dostępne gotowe bazy, na których będzie można stworzyć własnoręcznie coś niepowtarzalnego. Kolorystyka, dodatki – wszystko według własnego upodobania,

Po kolei, co będzie potrzebne:

 • tekturowe karty na bazę (można kupić gotowe bazy, występują w różnych rozmiarach i kształtach, można także wykorzystać gruby karton, docinając go do swoich potrzeb)
 • kolorowe papiery (dwustronne sprawdzają się znakomicie, pamietać trzeba o gramaturze papieru, by nie był zbyt cienki)
 • klej do papieru (może być wikol)
 • lakier do decoupage
 • kółka łączące karty, można także zastosować wstążkę
 • narożniki zabezpieczające okładkę przed uszkodzeniem
 • farby akrylowe
 • narzędzia: nożyczki, linijka, nożyk do papieru, pędzel do kleju i lakieru, naczynka do wylewnia prepatarów
 • dziurkacz (ja użyłam dziurkacza na pojedynczą dziurkę, serce, kwiatek i gołębia)
 • dodatki: guziki, wstążki, naklejki, koraliki, itp.

W zależności od tego, jakie papiery uda nam się kupić, trzeba dostosować ich rozmiar do okładki, ja użyłam kart 30x30cm, okładka miała rozmiar A4, prosta sprawa -> odrysowywanie i docinanie.

Następnie odrysowujemy dziurki na kolorowych papierach, przykładając z góry okładkę z już wyciętymi otworami, czynność oczywiście trzeba powtórzyć na każdym papierze, którego użyjemy.

W gotowym zestawie album miał więcej kart, ozdobiłam je papierem jednostronnym.

 
Album scrapbooking jak wykonać pamiątkę na zdjęcia

Przygotowywany album był prezentem ślubnym, dlatego na okładce znalazły się imiona Państwa Młodych, literki drewniane można także kupować na sztuki w sklepach plastycznych, pomalowane zostały fabami akrylowymi, cieniowane małą gąbką – farbą w kolorze metalicznym, a następnie ubrudzone boczki zostały pomalowane na kolor ciemnobrązowy.

 

 
Album scrapbooking jak wykonać pamiątkę na zdjęcia

Okładka albumu także została pomalowana w podobny sposób, jak literki, wszystko pozostawione do wyschnięcia na ok 20 min, aby przyspieszyć czas schnięcia, można użyć suszarki do włosów.

Podkleiłam okładkę papierem dwustronnym, a na nim przykleiłam kolejno literki, które na koniec zabezpieczyłam lakierem z połyskiem, ilość warstw jest dowolna, w zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, tu wystarczyły 3 warstwy.

 
Album scrapbooking jak wykonać pamiątkę na zdjęcia

Brzegi okładki zabezpieczyłam narożnikami, dodają charakteru i przy okazji chronią przed niechcianymi zagięciami, wszystkie karty zostały zebrane kółeczkami, które w dowolnym momencie można odpiąć, by dodać więcej kartek, jeśli oczywiście będzie taka potrzeba.

Album scrapbooking jak wykonać pamiątkę na zdjęcia

Dodatki: pamiętajmy, że dodając wstążki zawsze trzeba opalić delikatnie końce, aby nie strzępiły się niepotrzebnie, mowa tu oczywiście o wstążkach sztucznych, z bawełnianymi tego nie proponuję :)

Album scrapbooking jak wykonać pamiątkę na zdjęcia
 

Ten album, to pomysł na KSIĘGĘ GOŚCI, świetną atrakcją jest użycie aparatu typu polaroid (obecnie na rynku jest wiele modeli do wyboru, nawet takich sprofilowanych kolorystycznie pod śluby) i wykonywanie zdjęć na bieżąco zaproszonym gościom weselnym, którzy mogą potem swoje zdjęcie wkleić do księgi z życzeniami dla Młodej Pary, do tego można przygotować zestaw dodatków, które goście będą wklejać, ozdabiając przy okazji poszczególne karty albumu (scrapki, wstążki, guziczki, kolorowe taśmy samoprzylepne – przydadzą się do przyklejania zdjęć) – w jeden wieczór można dzięki takiemu albumowi stworzyć niepowtarzalną i wyjątkową pamiątkę.

Album scrapbooking jak wykonać pamiątkę na zdjęcia

Na koniec mała kwietna kompozycja, jako że ślub i wesele odbyły się z końcem lata, pojawiły się akcenty związane z sierpniowymi żniwami.

Mam nadzieję, że pomysł się wam spodobał i ten skromny album scrapbooking natchnął do podjęcia własnej próby :)

Udanej pracy!!!

Jeśli jesteś zainteresowana wykonaniem podobnego albumu, zapraszamy do kontaktu pod adresem: pracownia@ptaszarnia.eu

Możesz również uwzględnić album w zamówieniu ozdób i dodatków na Twoje wesele, konfigurując zamówienie indywidualne TU.


Album ślubny – księga gości w sklepie online:


 • Ptaszarnia: Cześć, jestem Ptaszarnia zaklęta w bota, w czym mogę Ci pomóc?

Ptaszarnia odpowiada ...