0

Dekoracje na chrzest

Planując przyjęcie z okazji chrztu na pewno każdy pomyśli także o samym poczęstunku i dekoracji na stołach. Zazwyczaj skłaniamy się do klasycznego i eleganckiego rozwiązania: bieli, błękitu dla chłopca, elementów różu dla dziewczynki, kwiatach w wazonach, serwetkach z motywem, balonikach…i tyle. A dekoracje na chrzest to przecież temat rzeka!

A przecież jest tyle możliwości, aby ubogacić świętowanie, wybierając temat – nawet niekonwencjonalny. Pomyślmy o porze roku w jakiej nasza uroczystość będzie miała miejsce, zaczerpnijmy inspirację z otaczającej nas przyrody, wykorzystajmy lokalne produkty takie jak owoce i warzywa – które często poza praktycznym jadalnym charakterem spełniają rolę ozdób. Pomyślmy o dziecku, które będzie najważniejszą osobą na uroczystości, (dekoracje na chrzest, to wyraz naszego patrzenia na małego człowieka), ale także o innych zaproszonych w gości dzieciach – zapewne nieco starszych, które za długo przy stole nie wytrzymają – co można im zaproponować w ramach rozrywki. Jeśli chrzczone dziecko jest starsze – może ma ulubioną książeczkę, bohatera – na podstawie któego można zbudować piękny motyw przewodni w dekorowaniu sali.

Mój pomysł na dekoracje na chrzest to las pełen skrzatów i dobrych duszków – impreza odbyła się w sierpniu – toteż wykorzystane zostały dodatkowo naturalne szyszki i mech.

Z brzozowych pienków stworzyłam małe domki (wystarczy przykleić do nich kolorowe obrazki – krasnoludków, okienek i drzwi), daszki z tektury i kominy z papierowych słomek. Mech zostal ułożony na suchych podstawach – gąbkach florystycznych, przyciętych do zaplanowanych kształtów. Dodatki to sztuczne malinki, borówki, listki, patyczki tworzące płotki oraz seria figurek ulepiona z gliny (dostępnej w sklepach plastycznych), pomalowanych akrylowymi farbami.

Dekoracje na chrzest Ptaszarnia
Dekoracje na chrzest Ptaszarnia
Dekoracje na chrzest Ptaszarnia
Dekoracje na chrzest Ptaszarnia
Dekoracje na chrzest Ptaszarnia
Dekoracje na chrzest Ptaszarnia
Dekoracje na chrzest Ptaszarnia

Dodatkami które sprawiły najwiekszą radość dzieciom były oczywiście balony (jako główny motyw kolorystyczny została wybrana zieleń, pomarańcz i żółty) oraz bańki mydlane. Do parasoli i balonów zostały podoczepiane papierowe rozetki.

Dekoracje na chrzest Ptaszarnia

Świetne dekoracje na chrzest to także duże kredki w drewienkach, do tego kolorowe notesiki, lizaczki (jako elemet kwiatowy – powtykane w dekoracje z mchu). Przy okazji gotowe do użycia jeśli przygotujemy kolorowanki :)

Dekoracje na chrzest Ptaszarnia

Zachęcam do niekonwencjonalnego podejścia do przyjęć, warto się postarać!

ZOBACZ PRODUKTY DLA DZIECI W SKLEPIE PTASZARNI