0

Jedziemy w Podróż za jeden obraz?

Staliśmy się uczestnikami i partnerami cudownej przygody, którą z wielką radością pragniemy zarekomendować również Wam. W sposób nie wymagający wielkiego wysiłku możecie stać się właścicielami magicznego zakątka Polski przelanego na powierzchnię malarską przez zdolną artystkę. Drogie Ptaszarnianki, przedstawiamy Wam projekt Podróż za jeden obraz Izy Sadowskiej.

Głównym celem projektu jest stworzenie malarskiej dokumentacji ciekawych lub nieodkrytych miejsc, a następnie rozdanie jej! Codziennie powstanie jeden obraz, który potem trafi w ręce osób wspierających nasz projekt. Iza będzie wykonywać rysunki i szkice malarskie, które roześlemy do naszych darczyńców. Planujemy zacząć podróż i malowanie już w Gdańsku. Każda praca będzie udokumentowana, stworzymy cyfrowy zbiór, mapę obrazów najróżniejszych miejsc. 

Planujemy odkrywać malownicze zakątki, o których nie wspominają przewodniki. Może to być klimatyczne podwórko, opuszczony dom zarośnięty bujnym bluszczem, a może po prostu zabytek z innej, mniej znanej perspektywy.

W zamian za wsparcie oferujemy prace malarskie, rysunkowe, wykonane akwarelami i pastelami. Oprócz tego stworzymy katalog wszystkich obrazów. Katalog będzie miał formę dziennika z podróży. Każda z prac będzie opisana datą i miejscem w którym powstała. Do katalogu załączymy mapkę dokumentującą trasę jaką obrazy z nami przejadą.

Wszystkie nagrody zostaną rozesłane w przeciągu dwóch tygodni od zakończenia podróży. Niepowtarzalne, ręcznie robione pocztówki będą wysyłane bezpośrednio z miejsc w których powstaną! Jeżeli chciałbyś otrzymać obraz w konkretnym formacie albo kolorystyce, chcesz dopasować pejzaż do klimatu panującego w twoim salonie, masz konkretny pomysł na rysunek lub właśnie go nie masz i chcesz poprosić kogoś o zdanie lub poradę, napisz do nas! Chętnie stworzymy unikatową pracę dla Ciebie!

Projekt możecie wspierać za pośrednictwem portalu PolakPotrafi, na którym znajdują się szersze opisy oraz zasady i korzyści ze wspierania projektu. My już otrzymaliśmy przesłodką ilustrację dedykowaną Ptaszarni i wprost nie możemy oderwać oczu:

11749777_712829962161115_2044210434_n

Zapraszamy do pożytecznej i kreatywnej podróży, po której wszyscy zaangażowani uczestnicy wzbogacą się o jedyny w swoim rodzaju, autentyczny i bogaty geoemocjonalny atlas Polski.

Podróż za jeden uśmiech na portalu PolakPotrafi

Oficjalny facebook projektu