0
Ptaszarnia Klaudia Rataj portfolio

Wesele w październiku lub listopadzie. Jakie dodatki i ozdoby na jesienny ślub?

Jesienne panny młode dzielą się na te, które wymarzyły sobie ślub w październiku lub listopadzie oraz takie, którym życiowe okoliczności przesunęły uroczystość i wesele na sezon jesienny. Niezależnie od tego, do której grupy należysz, jeśli w tym sezonie będziesz składała ślubną przysięgę i wirowała na weselnym parkiecie, powinnaś dopasować swoje ozdoby do jesiennej pogody, która oferuje Ci inspirującą gamę kolorów, motywów i skojarzeń.

Panny młode gustujące w kwietnych ozdobach i dodatkach ślubnych dobierają swoje ozdoby do swojej urody (więcej przeczytasz o tym w artykule Poradnik: Jak wybrać i dopasować wianek ślubny), starając się wykorzystywać kwiaty, które aktualnie możemy spotkać w naturze. Mimo, że w przypadku kwiatów sztucznych jesteśmy całkowicie niezależne od sezonu, to naturalnie staramy się odzwierciedlać ofertę przyrody. Zwłaszcza, że jest ona naprawdę fascynująca, zarówno pod względem gatunków kwiatów, zdobień dodatkowych i samej kolorystyki.

Podczas jesiennych ślubów i wesel daje się zauważyć najczęściej nastepujące motywy:

Złota polska jesień ślubna

Najpewniejszy sposób na jesienny klimat to kompozycje, w których rządzą kolory pomarańczowy, żółty i czerwony. Jest to mieszanka kolorów wysoce energetycznych, wyróżniajacych się z otoczeniach i skupiających wzrok na pannie młodej. Z pewnością będą wyglądały one rewelacyjnie przy zastosowaniu dużych kwiatów umieszczonych w bogatych, obfitych wiankach. Prześwietlane słońcem wianki panien młodych prezentują się efektownie podczas ślubnych sesji fotograficznych, ale warto rozważyć także inne dodatki, jak bukiety czy butonierki.

Czytaj również:

Lawenda, wrzos, czyli jesienne fiolety

Alternatywnie możemy przenieść się na jesienne wrzosowisko lub lawendową łąkę. Świetną opcją jest jesienny ślub z dominującymi odcieniami fioletu. W ozdobach możemy nawiązać nie tylko do roślinności ale i warunków klimatycznych, oddając mgłę pięknymi kwiatami w szarych i przydymionych odcieniach. Zarówno wrzos, jak i lawenda kwitną jeszcze nawet w październiku. Wśród oferty Ptaszarni znajdziesz bogaty wybór ozdób skomponowanych w fioletowych odcieniach.

Motyw lasu

Jeśli nie przypadały Ci do gustu ogniste kolory późnego lata, to być może przypadną Ci do gustu kolory stonowane – zgaszona zieleń, brąz czy stare złoto. Kojarzone z runem i ściółką kolory wspaniale korespondują z dodatkami leśnymi – żołędziami, szyszkami. Ten wybór podkreśli również drewniane elementy wystroju sali weselnej, a sesja fotograficzna może być zrobiona w onirycznym i mglistym klimacie. Szczególną wizję w obiektywie Michaliny Woźniak możesz zobaczyć odwiedzając to portfolio.

Ślub w stroju ludowym

Tu z kolei możemy śmielej operować czerwienią, a wśród dodatków, w wiankach, czy opaskach nie może zabraknąć soczystej jarzębiny. Jeśli tylko bliskie są Ci klimaty ludowe i rustykalne, śmiało możesz przenosić na wianek ślubny kolory obecne w sukni, narzutce, czy stroju pana młodego. Kompozycje uzupełnią dobrze dobrane wstążeczki oraz koronki.

Ślubne boho jesienią

Ślub w klimacie boho jesienią wydaje się wręcz idealny! Jeśłi wcześniej czytałaś mój poradnik na temat doboru ozdób do sukni boho, to z pewnością czujesz, na czym może polegać ta harmonia. Swoją pełnię zoska tu zarówno ciepła kremowo – brązowa kolorystyka, zgaszone kolory – pastelowe i przydymione, długie rękawy, rozszerzane ku dołowi, frędzle, wełniane sploty swetrów, ciepłe koronki, żakardy, marynarki w kratkę. Państwo młodzi, którzy lubią klimat boho będą mieli w czym wybierać. Panny młode mogą zdecydować się na suknie ze specjalnymi haftami, jesiennych kwiatów lub w monochromatyczne – geometryczne wzory. W stylu boho liczą się warstwy, a jesień aż się o nie prosi, by było romantycznie i przede wszystkim ciepło.

Okrycia ślubne na jesienny ślub

Październikowe oraz szczególnie listopadowe temparatury potrafią dać się we znaki młodym parom. Przewiewne suknie ślubne boho, mimo często długich rękawów, powinny być uzupełnione dodatkowym okryciem ślubnym, które nie tylko poprawi samopoczucie podczas przebywania na świeżym powietrzu i plenerze, ale również nadadzą kreacji dodatkowego klimatu, dosłowniei w przenośni ocieplając wizerunek.

Zobacz jak swoje ozdoby ślubne dostosowały do jesieni nasze Klientki

Dodatki ślubne (dodatkowe zdobienia)

ŻYCZĘ WAM, CUDOWNEGO ŚLUBU I PIĘKNYCH WSPOMNIEŃ!

Magda Majsiej
Projektantka, właścicielka
Ptaszarnia

Zapoznaj się z ofertą kolekcją jesiennych ozdób