0

NOWY ROK – pomysł na wieczny kalendarz

Witajcie w Nowym Roku!

Mam nadzieję, że rozpoczął się dobrze i będzie jeszcze lepiej, nie zabraknie w nim kreatywnych pomysłów i sił na ich realizację :)

Dzisiejszy post będzie poświęcony kalendarzowi, nie takiemu książkowemu, ale wiecznemu. Początek roku jest dobrym momentem na naukę o porach roku, zmieniających się miesiącach, całym rocznym cyklu, który można w różny sposób ująć na warsztatach z dziećmi. Na najbliższe zajęcia z pierwszoklasistami przygotowałam propozycję kalendarza przedstawiającego pory roku, patrząc na jeden krajobraz. Zadaniem dzieci będzie naniesienie zmian na drzewie w poszczególnych porach oraz dorysowanie charakterystycznych elementów związanych z wiosną, latem, jesienią i zimą.

pory roku

Aby dobrze ująć zimowy krajobraz proponuję drukować obrazek na papierze szarym, wtedy dzieci będą mogły użyć białych kredek :)
Realizacja tego zadania zależy już od umiejętności i możliwości zrealizowania tego tematu, obrazek może być pokolorowany kredkami, wyklejony plasteliną, można też przygotować skrapki i naklejki, cekiny, guziki, koraliki lub ścinki materiałów.

Poniżej bardzo interesujące zdjęcia wiecznych kalendarzy znalezione w sieci, takie modele można wykonać z kartonu (przy okazji ucząc dzieci sklejania modeli sześcianów i innych brył – co będzie dobrym początkiem tworzenia pudełeczek), a potem pozwolić zaszaleć wyobraźni i ozdobić kartki np metodą scrapbookingu.
Modyfikując drugi kalendarz, można wykonać dodatkowe dziurki i spiąć go kółkiem lub związać sznureczkiem.

calendar2calendar

Miłego tworzenia!

ZOBACZ PRODUKTY DLA DZIECI W SKLEPIE PTASZARNI